У магазинах рукоділля пряжа для в’язання представлена у численних видах, що мають різні характеристики, властивості, склад. Це натуральні пряжі, синтетичні, сумішеві пряжі. Основні види ми вже детально розібрали в статті Пряжа для в’язання. Види та властивості. Але сьогодні хочемо виділити одну пряжу, яка останнім часом б’є всі рекорди за популярністю. Це плюшева пряжа, або велюрова пряжа. Напевно, безліч майстрів або просто любителів спробувати щось нове використовували плюшеву пряжу для пледів, іграшок, різноманітного одягу. Тому давайте поповнимо знання про це м’яке диво.
Особливості плюшевої пряжі
Більшість знають про широку поширеність вовняної пряжі. Але якщо людина страждає на алергічні реакції, задишки, астму, також якщо це діти, не обійтися без полімерного аналога вовни.
У таких ситуаціях чудово підійде синель, вона ж плюшева (велюрова) пряжа. Це нитка-стрижень для багатьох тисяч ворсинок, які завдяки спеціальним верстатам вплітаються в неї. Можна сказати, що плюшева нитка схожа на ялинкову гілку. Чим ці волоски ближче один до одного і рівніше за висотою, тим кругліша форма синелі.
Завдяки своїй оксамитовості і м’якості плюшева пряжа приваблює багатьох майстрів і початківців. Адже вона проста в роботі, швидко видно результат і, використовуючи навіть найпростіший візерунок (чи то плед або светр), виріб вийде дуже фактурним і оригінальним. Підходить для в’язання гачком, спицями, є навіть плюшева пряжа з петельками для ручного в’язання (Alize Puffy). Як правильно вибрати гачок до плюшевої пряжі читайте у нашій статті Гачок для в’язання. Пошук ідеального інструменту, а як підібрати спиці – Спиці для в’язання. В чому різниця?
Переваги плюшевої пряжі
Пряжа синель має плюс не лише у вигляді дивовижної м’якості. Давайте розглянемо:
- Гіпоалергенність. Не викликає алергій у дорослих та дітей (що чудово розширює варіанти використання).
- Дає приємні тактильні відчуття ніжності, м’якості. Вироби будуть теплими, комфортними, затишними.
- Пряжа не піддається вигорянню, зносостійка та проста у догляді.
- Різноманітність палітри кольорів: зустрінете однотонні кольори, поєднані між собою 2-3 кольори в одному мотку, градієнтні, яскраві та більш м’якіші.
Види плюшевої пряжі за складом
Виходячи зі складу плюшевої пряжі виділяють: зі 100% мікрополіестеру, віскозні, бавовняні, акрилові. Залежно від цих ниток властивості можуть змінюватися. Наведемо кілька прикладів:
- мікрополіестер відповідає за міцність, пропускає повітря та має здатність утримувати форму;
- плюшева пряжа з віскозою слабо накопичує електрику, не парить, дихає і має високу гігроскопічність;
- бавовняна плюшева пряжа також має високу повітропроникність (добре пропускає повітря), має гігієнічні властивості;
- акрилова – зберігає тепло, характеризується формостійкістю та простотою догляду.
Що пов’язати із плюшевої пряжі
Вироби з плюшевої пряжі в даний час шалено популярні у майстрів з будь-яким досвідом. І не дарма, адже вони м’які, ніжні, носити чи використовувати їх одне задоволення та купити плюшеву пряжу можна абсолютно у будь-якому магазині рукоділля.
Одяг із плюшевої пряжі
Зв’язавши перший шарф, ви не зупинитесь☺ Захочете ще й кардиган, светр, жилет, халат. У таких виробах буде тепло та комфортно. Вони виглядають оригінально, ефектно, фактурно, навіть якщо не використовувати складні візерунки. А від одягу оверсайз ви будете у захваті.
Звичайно, плюшева пряжа must have у в’язанні одягу для дітей. Це пінетки, шапочки, костюми – список величезний. Також в’яжуть і конвертики на виписку немовлятам. Рекомендуємо при створенні цих милих маленьких речей краще використовувати спиці для в’язання, тому виріб буде менш грубим.
Елементи декору
Напевно, всі вже знають про пледи із плюшевої пряжі, фото яких є всюди. Вони неймовірно м’які та затишні. Їх в’яжуть різних розмірів: від маленьких пледів для дітей до великих покривал, використовуючи різноманітні візерунки та кольори. Особливо дивовижно виглядають пледи градієнтного забарвлення. Але не пледами єдиними. Доповнити будинок можна також і подушками, пуфами, килимками. Говоримо на власному досвіді – додавши пару виробів з плюшевої пряжі в інтер’єр ви відчуєте, що навіть атмосфера змінилася в будинку, при цьому не витративши багато часу.
Плюшева пряжа для в’язання іграшок
Іграшки з плюшевої пряжі люблять не лише діти, а й дорослі. Вони бувають різних розмірів та мотивів. У Японії навіть є така майстерність із створення мініатюрних іграшок – амігурумі. Вважається чим менше іграшка і чим більш натурально виглядає – тим вища майстерність.
Завдяки гіпоалергенності та оксамитовій структурі батьки можуть не переживати про безпеку. Також розвивається дрібна моторика.
Ну як, переконали спробувати велюрову пряжу в роботі?☺ Тоді команда Fairy Hands бажає м’яких та затишних результатів!
Вітаю! Мене звуть Ната. І я не уявляю свого життя без рукоділля. За свої 30 років я спробувала різні види: шиття, вишивання різними методиками і навіть робила свічки. Але розкривши для себе світ в’язання я тільки ним і займаюсь. Мені цікаво дізнаватись про нові пряжі, інструменти, візерунки. Процес створення мене розслабляє та дає відчуття спокою. Тому, я вирішила всіма своїми знаннями поділитись із однодумцями в блозі Fairy Hands)