В’язання – це навичка, освоєння якого вимагає час, але воно варте витрачених зусиль. Можна створити щось для свого користування або зробити подарунок ближньому. Процес в’язання дає відчуття задоволення від того, що зробив щось своїми руками. Перш ніж приступити до роботи, потрібно дізнатися про деякі необхідні інструменти для в’язання. Ця стаття дасть вам огляд найнеобхідніших предметів та їх використання у в’язанні.

1. Спиці для в’язання

Спиці для в'язання фото

В’язальні спиці найдомінуючіші з усіх інструментів для в’язання.

Вони відрізняються матеріалом виготовлення (металеві, дерев’яні спиці, бамбукові, пластикові спиці) та бувають різних видів.

Види спиць для в’язання: прямі спиці (для в’язання прямих деталей та виробів), кругові спиці (для руху по безперервному колу, можуть використовуватись замість прямих), панчішні спиці (для пінеток, рукавичок, округлих виробів малого розміру), допоміжні спиці (для складних) контурів одягу). Більше інформації у нашій статті Спиці для в’язання. В чому різниця?

2. Гачок для в’язання

Гачки для в'язання фото

Другими за важливістю точно йдуть гачки для в’язання. Не сумніваємося, після освоєння в’язальних спиць відразу захочете вчитися користуватися гачком. Відрізняються між собою матеріалом, як і спиці: пластикові гачки, дерев’яні гачки, металеві гачки (алюміній та сталь), комбіновані гачки. Використовуються для створення цілого виробу та гарної обробки краю. Більше інформації в нашій статті Гачок для в’язання. Пошук ідеального інструменту.

3. Голка з великим вушком

Голка з великим вушком фото

Це не проста голка, яка використовується в швейній справі. Вона з одного кінця тупа, щоб не зашкодити нитці, а на іншому є велике вушко для проходження пряжі будь-якого розміру. Голка призначена для зшивання в’язаних деталей між собою за допомогою ниток для в’язання та заправлення їх хвостиків.

4. Сантиметрова стрічка

Сантиметрова стрічка фото

Думаємо, що не потрібно занадто багато пояснювати, для чого вона використовується. Впевнені, що є у кожному будинку у швейній скриньці, адже стрічка універсальний інструмент. Вона зроблена з гнучкого полотна, зазвичай довжиною 1,5 метра, маючи з одного боку сантиметри, а на іншому дюйми. Незамінна річ для зняття мірок та вимірювання деталей виробу.

5. Ножиці, щипчики

Ножиці фото

Не мучте і не травмуйте руки намагаючись розірвати пряжу для в’язання, використовуйте ножиці або щипчики. Є багато різних видів, але ми рекомендуємо брати невеликого розміру з нержавіючої сталі. Майстри часто вибирають вінтажні ножиці з гарними ручками. Зручно завжди мати під рукою та безпека насамперед.

6. Лічильник рядів для в’язання

Лічильник рядів для в'язання фото

Буває, коли йде процес в’язання, ми забуваємо рахувати ряди, або просто збиваємося з рахунку. Така річ допоможе не відволікатися і всю увагу зосередити на створенні краси. Існують електронні з кнопкою або механічні із роликом. Ми вважаємо, що електронні з ремінцем, як у годиннику, найзручніші. Але вибір за вами.

7. Маркери для в’язання

Маркери для в'язання фото

Милі аксесуари для в’язання використовують для розмітки виробу: початку ряду в круговому в’язанні, рапорту, а також петель. Вони легко кріпляться, знімаються, і без проблем маркери можна переміщати по всьому в’язаному полотні, не пошкоджуючи пряжу. Різноманітність форм, дизайну, кольорів неймовірно велика. В основному для того, щоб яскраві маркери одразу були видні вашому оку.

8. В’язальна шпилька

В'язальні шпильки фото

Створена за принципом англійської шпильки. Шпилька для в’язання виробляється у різних розмірах та матеріалах (бамбук, пластик, метал). Використовується для зняття незакритих петель зі спиці, які не задіяні у процесі. Ще може бути в ролі допоміжної спиці для тримання петель спереду або ззаду виробу. Або як декоративний елемент.

9. Лінійка для визначення розміру спиць

Лінійка для визначення розміру спиць фото

Ця чудова лінійка (калібрувальник) допоможе у визначенні діаметра (розміру) спиць і для розрахунку щільності в’язання. З її допомогою можна розрахувати скільки петель у ряду і самих рядів знадобиться для створення вашого виробу. Для повної точності щільності в’язання радимо зв’язати зразок 10×10 см.

10. Органайзер для в’язання

Органайзер для в'язання фото

В’язання таке хобі, яке потребує порядку. Щоб мотки пряжі не розмоталися та не плуталися, інструменти зберігалися на своїх місцях і не пошкодили нитки для в’язання відмінним рішенням буде мати органайзер, кошик чи шкатулку. Все зберігатиметься в одному місці та порядку. Хіба не зручно?)

Сподіваємося, інформація про 10 необхідних речей для в’язання була корисна і цікава як для майстрів-початківців, так і для досвідчених. Команда Fairy Hands бажає удачі у виборі та всіх починаннях!

Вам також може сподобатися: