В’язання – це рукоділля, яке незнає кордонів. Безліч різноманітних видів пряжі, інструментів для в’язання, виробів будь-якої складності, розмірів, а кількість візерунків для в’язання гачком та спицями неможливо порахувати. Але будь-який результат потребує завзятості, терпіння, а головне часу. Виходячи з цього, наша команда вирішила розповісти про один корисний інструмент для досвідчених майстрів та початківців – моталка для пряжі. Може, деякі навіть не знають про її існування, але все змінитися, прочитавши нашу статтю. Почнемо.

Що таке моталка для пряжі

Машинка для перемотування пряжі є невеликим пристроєм, який допоможе прядки пряжі намотати в бобіну. Завдяки цьому процес роботи не сповільнюється, як буває при сплутуванні ниток для в’язання. Незалежно який інструмент використовується (спиці для в’язання та гачки для в’язання, або спеціальна машинка), акуратно змотані нитки принесуть тільки користь. Звичайно, можна вручну зробити такі бобіни, але процес займе багато часу і ваші руки не скажуть вам спасибі, більш того рівномірність намотування буде відрізнятися від машинної.

Виходячи з вище сказаного можемо виділити три основні переваги моталки для пряжі:

  1. Збереже ваш час – швидкість намотування ниток у бобіну в рази вища, ніж мотати вручну. Наприклад: 30 метрів на моталці займе менше хвилини, ручна не менше 10 хвилин.
  2. Економить сили та береже руки. Краще ці сили докласти до створення дивовижного виробу.
  3. Рівномірність намотування – матимете рівні, ретельно накручені та зручні мотки.

Якщо ви багато займаєтеся в’язанням (для задоволення чи роботи), рекомендуємо купити моталку для пряжі. У вашому органайзері для в’язання буде незамінна річ.

Види моталок для пряжі

Варіантів різноманітності моталок небагато. Ділять за типом машинки та матеріалом.

Типи моталки для пряжі

  • Ручна моталка для пряжі. Виходячи з назви розуміємо суть: працює без електрики, а сам процес намотування контролюєте ви. Її можна порівняти із роботою м’ясорубки. Машинка обладнана ручкою (дерев’яною або пластиковою) за допомогою якої і намотуються нитки пряжі. Також в основному можна зустріти моталки з утримувачем, який кріпить її до столу. Цей вид моталки для в’язання бюджетніша версія, тому придбати саме ручну можуть більше майстрів.
  • Електрична моталка для пряжі. Вона проста у використанні і не потребує великих зусиль: трохи пряжі потрібно намотати на конус, увімкнути в розетку та запустити. Ви відпочиваєте, а машинка мотає. Вони бувають великі (промислові) і малі (для домашнього використання). Якщо ви багато в’яжете, тоді електромоталка дуже знадобиться. Але є мінус: вона дорожча від ручної, тому не всі можуть її собі дозволити.

Обов’язково потрібно виділити матеріал моталок для в’язання. Корпус роблять із металу або пластику. У першому варіанті, вона буде трохи важчою, у другому легка і акуратніша. Але не думайте, що пластикова моталка прослужить менше. Якщо пластик якісний і ставитись до інструменту дбайливо, то й пропрацює не менше ніж метал. Також буває моталка для пряжі з ниткоукладачем і без.

Як користуватися моталкою для пряжі

Цей чудовий інструмент підходить для використання із пряжею, що має різні характеристики. Це синтетична пряжа, вовняна пряжа, трикотажна пряжа. Також, за потреби, є можливість намотування кількох кольорів. В результаті буде два вільні краї для зручності в’язання з двох сторін одночасно. Перерахуємо кілька дій як користуватися моталкою для пряжі:

  1. Потрібно правильно встановити машинку: металеву зручно поставити, а ручну прикріпити до плоскої поверхні за допомогою тримача.
  2. Нитку пряжі протягнути через регулятор натягу, що має кільця.
  3. Обкрутіть кілька разів навколо конуса, на якому безпосередньо й утворюватиметься клубок, а потім закріпіть нитку у спеціальному отворі використовуючи вузол.
  4. Далі лише крутіть ручку в ручній моталці або просто запускайте електричну. Важливо наглядати за процесом намотування у ручній, щоб клубок вийшов рівномірним і красивим. В електричній моталці всю рівномірність контролює безпосередньо машина.
Деякі майстри використовують моталку інакше: для розпуску виробів. Тут лише потрібно прикріпити нитку від речі через регулятор до конуса і запустити процес. Не рекомендуємо розпускати вироби промислового виробництва. Рівномірно не розпуститься, потрібно буде різати нитки і взагалі можна залишитися без виробу та без пряжі.

У магазинах рукоділля ви побачите великий асортимент моталок для пряжі (різні за розміром, матеріалом, типом). Але найголовніше вибрати якісний та комфортний саме для вас та вашої роботи інструмент. При нагоді рекомендуємо купувати моталку не через інтернет, а в магазині рукоділля. У цьому випадку розібратися з характеристиками та визначитися з потрібною буде простіше.

Команда Fairy Hands рекомендує придбати цей необхідний інструмент і на власному досвіді переконатись наскільки економиться час і сили.

Вам також може сподобатися: