В’язання – популярний вид рукоділля, який розслаблює та дає відчуття спокою. А в’язання з вовняної пряжі принесе багато різних текстильних виробів, таких як одяг, аксесуари та предмети домашнього декору. Вовна – натуральне волокно, тепле, міцне, легко піддається роботі. Але сьогодні хочемо розповісти вам про конкретну вовняну пряжу, яка високо цінується в усьому світі. Поговоримо про кашемірову пряжу для в’язання.

Що таке кашемір

Історія кашемірової пряжі налічує тисячі років. Кажуть, що виробляти її почали ще у 3 столітті до н. е. М’яку та розкішну шерсть одержують із підшерстя живота та шиї кашемірових кіз, породи, виведеної в регіоні Кашмір в Індії та Пакистані.

Виробництво кашемірових пряжі спочатку обмежувалося регіоном Кашмір, де розводили кіз, а з пряжі робили шалі та інші предмети одягу. Розкішні шалі з кашеміру високо цінувалися королівськими особами та багатою елітою у всьому світі. Шерсть була настільки цінною, що навіть використовувалася як валюта в цьому регіоні.

На початку 19 століття європейські торговці почали імпортувати кашемірові шалі з Індії та інших частин Азії. Попит швидко зростав і європейські виробники самі почали експериментувати з виробництвом кашемірової пряжі. Однак тільки в середині цього століття шотландській текстильній промисловості вдалося розробити комерційний процес виробництва високоякісної кашемірової пряжі для в’язання.

Сьогодні кашемірова пряжа виробляється у багатьох частинах світу, а також Китаї, Монголії, Ірані та Афганістані. Виробничий процес включає в себе: стрижку кіз, сортування вовни, промивання і вичісування волокон, а потім прядіння пряжі. Незважаючи на свою високу вартість, кашемір залишається одним із найвишуканіших і найрозкішніших матеріалів у світі моди.

Властивості кашемірової пряжі

Нитки із кашемірової вовни високо цінуються за свої виняткові властивості. Пройдемося по кожному:

  • М’якість. Кашемір – одне з найм’якіших волокон, з тонкою шовковистою текстурою, неймовірно приємною на дотик.
  • Тепло. Вовна має високі ізоляційні властивості, тобто утримує тепло тіла. Тому кашемірові речі стануть ідеальним вибором у холодну погоду.
  • Довговічність. Кашемір – міцне волокно, тому може прослужити багато років при належному догляді. Він стійкий до скочування та може витримувати регулярне носіння.
  • Легкість. Кашемірова пряжа легка і не збільшує об’єм одягу, що робить його ідеальним для нашарування.
  • Повітропроникність. Відмінно пропускає повітря та дозволяє йому циркулювати. Це допомагає регулювати температуру тіла та запобігає перегріву.
  • Вологовідведення. Кашемірова пряжа вбирає вологу, тобто відводить вологу від тіла і допомагає зберегти шкіру сухою. При цьому сама річ не стає вологою чи липкою. Тому кашемір часто додають у спортивний одяг, який має забезпечити сухість та комфорт.
  • Гіпоалергенність. Пряжа з кашеміру за своєю природою гіпоалергенна, отже, вона ідеальний варіант для людей із чутливою шкірою, алергіків та діток.

Хоча кашемірова пряжа має багато корисних властивостей, є і кілька потенційних недоліків, які варто врахувати перед покупкою таких дорогих ниток.

  • Вартість. Це найперший мінус. Якщо брати чисту високоякісну кашемірову пряжу вона не буде доступна багатьом майстрам. Але, незважаючи на це, купити кашемірову пряжу можна в будь-якому магазині рукоділля.
  • Делікатність. Незважаючи на те, що кашемір є міцним матеріалом, він також досить делікатний і може піддатися пошкодженням внаслідок надмірного носіння чи неправильного догляду.
  • Схильність до скочування. Хоча вироби із кашемірової пряжі менш схильні до скочування, ніж з інших видів вовни, згодом на поверхні можуть утворюватися невеликі грудочки пуху. Це природний процес, який можна звести до мінімуму, знову ж таки, використовуючи правильний догляд.

Що пов’язати із кашемірової пряжі

Кашемірова пряжа – неймовірно м’який та розкішний матеріал, який добре підходить для широкого спектру в’язальних робіт. Для в’язання підходять спиці та гачки, детальніше ознайомитись як правильно вибрати інструмент у нашій категорії Інструменти для в’язання. Найпопулярніший вибір у майстрів (через тепло та тактильні відчуття) це кашемірові светри. Ви можете зв’язати класичний пуловер чи кардиган.

Другий ступінь популярності займають шарфи та шалі. Вони виходять затишними, елегантними. Можна використовувати як теплий елемент одягу або модний аксесуар. Шапки та рукавички також хороші, адже забезпечать чудове тепло, не створюючи відчуття громіздкості. І, звичайно ж, шкарпетки. Шкарпетки в’яжуть з будь-якої вовняної пряжі, тому кашемір не є винятком. З кашемірової пряжі в’яжуть навіть ковдри. Але уявіть скільки використовується вовни кіз для нього (наприклад, на один светр для дорослої людини потрібна шерсть із 3-4 кашемірових кіз).

Догляд за виробами із кашемірової пряжі

Кашемір – делікатний матеріал, що вимагає належного догляду для збереження його м’якості, тепла та краси. Звичайно ж ми рекомендуємо користуватися послугами хімчистки для вовняних речей, але кілька порад з догляду за речами з кашемірової пряжі в домашніх умовах:

  1. Ручне прання у прохолодній воді з використанням м’якого миючого засобу. Не можна викручувати, оскільки це може призвести до пошкодження виробу. Найкраще використовувати рушник для видалення зайвої вологи. Сушити на горизонтальній поверхні.
  2. Уникайте високих температур. Кашемірові речі не можна піддавати впливу високих температур, адже результатом буде усадка або деформування волокон. Краще утриматися від використання сушарки для білизни, а також прасування матеріалу. Зберігайте кашемір далеко від прямих сонячних променів або джерел тепла.
  3. Зберігати вироби з кашеміру потрібно в сухому, прохолодному місці, наприклад, у шафі або ящику. Використовуйте репеленти від молі, щоб запобігти пошкодженню від комах.
  4. Будьте обережні: не тріть і не тягніть кашемір, оскільки це призведе до скочування або пошкодження волокон. Поводьтеся з матеріалом дбайливо.
  5. Якщо на поверхні кашеміру утворюються катишки або маленькі кульки пуху, видаліть їх за допомогою кашемірової гребінця або бритви. Будьте акуратні та обережні, щоб не пошкодити матеріал.

Хоча кашемірова пряжа для в’язання дорожча за інші види вовни, її м’якість і довговічність роблять кашемір вигідною інвестицією для тих, хто цінує високоякісний та довговічний одяг та аксесуари. Команда Fairy Hands бажає удачі та невагомих виробів!

Вам також може сподобатися: